Ranking popularności systemów operacyjnych w listopadzie

Tradycyjnie na początku miesiąca pojawiają się kolejne rankingi popularności systemów operacyjnych. Tym razem w zestawieniu pojawił się Windows 8.1, który zadebiutował na rynku w połowie października. Oczekiwania ze strony użytkowników były spore, jednak jak pokazują najnowsze dane, aktualizacja do nowej wersji nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem jak można się było spodziewać.

Jak wynika z informacji opublikowanych przez Net Applications, Windows 8 licząc z aktualizacją do wersji 8.1 powiększył w ciągu ostatniego miesiąca udziały zaledwie o 0.05% – daje to odpowiednio 6.66% oraz 2.64%. To oczywiście dopiero pierwszy pełny miesiąc dla nowego systemu na rynku, jednak już teraz widać, że w ciągu kilku miesięcy Windows 8.1 przejmie udziały Ósemki. Na podium bez zmian, bowiem wciąż prowadzi Windows 7, zdobywając 46.64% udziałów w listopadzie (wzrost o 0.22%).

osmarket_nov2013

Pomimo licznych prób namówienia na przesiadkę do nowszych wersji, 31.22% użytkowników w dalszym ciągu jest zdania, że Windows XP jest najlepszym systemem operacyjnym. Z zestawienia powoli znika z kolei Vista, która zaliczyła kolejny spadek o 0.06%, osiągając 3.57% udziałów. Szczegółowe dane możecie zobaczyć na dołączonej grafice. Jak sądzicie, czy w kolejnych miesiącach Windows 8.1 przejmie udziały XP i dogoni Siódemkę?

Źródło: Net Application

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *