Koniec HP Elite X3 potwierdza tylko upadek platformy Windows 10 Mobile

Wygląda na to, że nie tylko Microsoft nie wierzy już w podbój rynku mobilnego z Windows 10 Mobile – białą flagę wywiesza także HP, który zdejmuje z rynku jeden z ostatnich smartfonów z tym systemem.

Wedle najnowszych informacji HP Elite x3 zostanie wycofany ze sprzedaży od 1 listopada, natomiast 12 miesięcy później zostanie zakończony proces wsparcia dla tego modelu. Oczywiście daleki jestem od stwierdzenia, że smartfon HP był rewelacyjnym modelem – Elite x3 tak naprawdę chyba nigdy nie przyjął się na rynku i był raczej mocno przekombinowanym sprzętem.

Był to bowiem sprzęt wyposażony w specjalną stację dokującą, który pozwalał na przeobrażenie tego sprzętu w komputer z możliwością skorzystania z Windows Continuum. Wycena tego sprzętu okazywała się jednak na tyle wysoka, że inwestycja w niego nie dla każdej osoby okazywała się sensowna.

Wycofanie ze sprzedaży HP Elite x3 to raczej bardziej symboliczna kwestia – kolejny sprzęt z Windows 10 Mobile wylatuje bowiem z rynku, co tylko pokazuje, że Windows 10 Mobile to system bez przyszłości.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *