Minecraft: wspólna rozgrywka na (prawie) wszystkich platformach

Better Together

Zgodnie z zapowiedziami z targów E3, Microsoft umożliwił już wspólną grę w Minecrafta na większości obsługiwanych platform. Razem mogą bawić się użytkownicy Windows 10, Xbox One i smartfonów z Androidem i iOS.

Wyjątkiem są tu dwie wersje gry. Jedna z nich przeznaczona jest dla PlayStation 4, druga dla Nintendo Switch. W obu tych przypadkach gracze są ograniczeni wyłącznie do swojej platformy.

Warto jednak dodać, że Switch otrzyma stosowną aktualizację w późniejszym terminie, natomiast w przypadku PlayStation sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Sony nie chce się bowiem zgodzić na cross-play.


Aktualizacja, nazwana jako Better Together, powinna się pojawić automatycznie dla Minecrafta w wersji na Xbox One, Windows 10, Androida i iOS. W przypadku wersji DVD na Xbox One może się pojawić pewne opóźnienie w dystrybucji uaktualnienia.

Do wspólnej zabawy pomiędzy platformami wymagane będzie konto Xbox Live. Właśnie z tego względu funkcja nie pojawi się na PlayStation 4 – Sony nie zgodziło się na korzystanie z konkurencyjnej usługi. Z drugiej jednak strony Nintendo wyraziło chęć uczestnictwa.

To pierwsza tego typu sytuacja, gdzie gracze z tak różnych platform mogą wspólnie grać w tę samą grę. Możliwe będzie nawet przenoszenie postępów, by np. rozpocząć rozgrywkę na konsoli, a zakończyć w komunikacji miejskiej, na smartfonie z Androidem.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *