Creators Update najlepszą aktualizacją dla Windows w historii?

Windows 10

Microsoft przekonuje na swoim blogu, że Windows 10 z aktualizacją Creators Update to najlepsza wersja Dziesiątki, jaka w ogóle została wydana. Z udostępnionych danych wynika, że system z każdym uaktualnieniem staje się coraz szybszy i bardziej niezawodny.

Gigant z Redmond chwali się, że wzrósł także czas pracy na baterii. W porównaniu do Anniversary Update mowa o oszczędnościach rzędu 5% w przypadku oglądania filmów offline w aplikacji Filmy i TV.

Lepiej z oszczędzaniem energii radzi sobie także Microsoft Edge (17% dłuższy czas pracy) oraz aplikacja Poczta, która w porównaniu do wersji z Aktualizacji Listopadowej, pozwala na 40% dłuższy czas pracy na baterii.

Szybszy start systemu

Przyspieszono też start systemu. W porównaniu do Anniversary Update Windows 10 uruchamia się teraz o 13% szybciej, a zalogowanie trwa o 18% szybciej.

O 53% przyspieszył także Microsoft Edge, a o 30% poprawiła się prędkość odblokowywania ekranu za pomocą funkcji Windows Hello. Zoptymalizowano również szybkość otwierania Menu Start i działania systemowej wyszukiwarki.

 

Większa niezawodność

W porównaniu do poprzednich wersji Creators Update jest także bardziej stabilny. Microsoft odnotowuje o 39% mniej problemów z działaniem systemu.

Przekłada się to także na zmniejszającą się liczbę zgłoszeń do pomocy technicznej, zarówno w postaci telefonów, jak i zapytań online. Wraz z kolejnymi aktualizacjami wartość ta regularnie spada, pomimo wciąż rosnącej liczby użytkowników Windows 10.

windows 10 pomoc techniczna
Liczba zgłoszeń do pomocy technicznej w porównaniu do ogólnej liczby użytkowników

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *