Microsoft rozważa możliwość zakończenia produkcji Lumii

Lumia

Serwis WinBeta podaje, powołując się na słowa anonimowego pracownika Microsoftu, że gigant z Redmond rozważa możliwość zakończenia produkcji smartfonów z serii Lumia.

Ma to nastąpić w grudniu tego roku. Koniec produkcji nie oznacza jednak, że smartfony od razu znikną ze sklepów. Z pewnością pozostaną w sprzedaży jeszcze przez jakiś czas, aż skończą się rezerwy.

Plany są niejako potwierdzane przez ostatnie oficjalne obniżki cen Lumii. Microsoft chce się w ten sposób pozbyć zapasów magazynowych.

Co dalej z segmentem mobilnym Microsoftu? Koniec serii Lumia nie oznacza, że amerykańska firma całkowicie wycofa się z produkcji smartfonów. Wiele przecieków wskazuje, że w przygotowaniu jest linia Surface, choć szczegółów na ten temat obecnie brak.

Microsoft tradycyjnie nie ustosunkował się do powyższych doniesień, pozostawiając je w sferze domysłów.

Źródło: WinBeta via Instalki

1 thoughts on “Microsoft rozważa możliwość zakończenia produkcji Lumii

  1. Nie oszukujemy się, gdyby Cortana była w każdym języku.. Teraz na każdym telefonie z androidem możesz mówiąc napisać wiadomość, zapytać o pogodę czy ustawić alarm. A przez brak Cortany nie działają np godziny ciszy. Czyli Windows powinien być tylko w jednym słusznym języku.. No i to się odbiło na sprzedaży. Mają na własne życzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *