Wkrótce koniec sprzedaży pierwszego Kinecta

Gdy Kinect zadebiutował po raz pierwszy, zyskał uznanie zarówno wśród użytkowników, jak i deweloperów. Początkowo kamerka wyposażona w szereg sensorów była wykorzystywana wyłącznie w grach, jednak dzięki wersji pecetowej technologia znalazła zastosowanie także w innych dziedzinach – np. w medycynie. Microsoft zapowiedział jednak, że w 2015 roku wycofa ze sprzedaży pierwszą wersję Kinecta.

Mowa tu wyłącznie o wersji pecetowej, bowiem to ta posłużyła deweloperom do opracowywania własnych aplikacji i wykorzystywania kamerki w codziennym życiu. W 2015 roku ze sprzedaży zniknie pierwsza edycja, a firmy, które poświęciły pieniądze i czas na rozwój tej technologii, powinny już teraz zgłosić się do Microsoftu, by zapewnić sobie zapas kamerek do swoich produktów.

Wycofanie pierwszej wersji pecetowego Kinecta to oczywiste zagranie ze strony Microsoftu. Amerykańska firma chce spopularyzować najnowszy model, który początkowo był dołączany do Xbox One. Teraz jest już dostępny także w wersji pecetowej, a po zakupieniu specjalnej przejściówki, na komputerze można skorzystać również z wersji konsolowej.

Nowsza kamerka oferuje więcej możliwości, większą dokładność w rozpoznawaniu użytkownika i określaniu jego wyglądu, pozycji itp. A to otwiera wrota dla ambitnych deweloperów, którzy chcą wykorzystać technologię do własnych celów. Czas zatem przesiąść się na nowszy model.

Źródło: Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *