Microsoft kończy sprzedaż Windows 8

Windows 8 zadebiutował na rynku dwa lata temu, jednak ostatecznie nie zdobył zbyt dużej sympatii użytkowników. Posiadacze komputerów PC narzekali przede wszystkim na kafelkowy ekran i nieintuicyjną obsługę. Z tego też względu Microsoft postanowił zakończyć sprzedaż systemu, zastępując go innym produktem.

Wraz z 31 października Microsoft zaprzestanie sprzedaży Windows 8. Wspomnianego systemu nie będzie można zatem zakupić w sklepie – będzie jedynie dostępny w formie preinstalowanej wraz z urządzeniami oferowanymi przez zewnętrznych producentów.

Oczywiście nie oznacza to, że kafelkowy system całkowicie zniknie z rynku. Zamiast niego sprzedawany będzie Windows 8.1, czyli znacznie ulepszona wersja, która posiada szereg udogodnień dla użytkowników klasycznych komputerów.

Ósemka okazała się niewypałem w wykonaniu Microsoftu, dlatego też gigant z Redmond chce o niej jak najszybciej zapomnieć. Na rynku jest już dostępna testowa wersja Windows 10, który powinien trafić do regularnej sprzedaży w następnym roku. Jest to swego rodzaju ewolucja Ósemki, przystosowana zarówno do urządzeń dotykowych, jak i komputerów osobistych.

Źródło: Microsoft, Softpedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *