Koniec wsparcia dla Windows Vista SP1

Microsoft oficjalnie zakończył wsparcie dla systemu operacyjnego Windows Vista z pierwszym dodatkiem Service Pack. Jak wspomniano na witrynie Windows support, wsparcie dla tej wersji systemu operacyjnego zakończyło się we wtorek. Osobom korzystającym z Vista SP1 zaleca się uaktualnienie do drugiego dodatku Service Pack. W przeciwnym razie, nie otrzymają nowych aktualizacji, które mają chronić system przed atakami i poprawiać błędy.

Choć wsparcie dla Vista SP2 będzie się jeszcze odbywać przez jakiś czas, producent zaleca uaktualnienie do systemu Windows 7. Za mniej niż trzy lata skończy się także wsparcie dla Windows XP. Lepiej powoli przygotowywać się także na odejście “XPeka”.

Windows Vista wydano na początku 2007 roku, po długim czasie od wydania systemu XP. Niestety, szumnie zapowiadana Vista rozczarowała wielu użytkowników z powodu licznych błędów oraz braku obsługi zewnętrznych sterowników. Windows 7 pojawił się w okresie dwóch lat od wydania poprzednika. Siódemka jest o wiele lepiej oceniana, a jej popularność stale rośnie.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *