Microsoft: 400 milionów sprzedanych licencji Windows 7

Od czasu wydania wersji RTM systemu Windows 7 minął rok, 8 miesięcy i trzy tygodnie. Ostatnio, jak ogłosił Dyrektor Generalny firmy z Redmond, Steve Ballmer, najszybciej sprzedający się OS Microsoftu przekroczył granicę 400 milionów sprzedanych licencji.

Windows 7 został wydany 22 lipca 2009 (RTM). Jego wynik przekroczyła wszelkie oczekiwania twórców i stał się wielkim sukcesem marketingowym Microsoftu. Warto zauważyć, że towarzyszący systemowi Microsoft Office 2010 stał się najszybciej sprzedającym się pakietem biurowym Office w historii.

Na blogu zespołu Windows można znaleźć informację, iż w każdej sekundzie sprzedaje się 7 kopii Windows 7. Zespół poinformował także o tym, iż najpopularniejszą nowoczesną przeglądarką na świecie jest Internet Explorer 9, który działa na 17% wszystkich komputerów z systemem Windows 7.

Czy Windows 8 powtórzy znakomity wynik swojego poprzednika? Kolejny system będzie swoistym ulepszeniem “siódemki”. Znajdzie się miejsce na zmiany w interfejsie użytkownika oraz drugi interfejs przygotowany specjalnie na tablety. Analitycy przewidują, że publiczna wersja beta systemu Windows 8 jest już o krok od wydania.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *