Konsolę Xbox One będzie można przekształcić w zestaw deweloperski

Xbox One

Podczas wczorajszej konferencji Build 2016 Microsoft zapowiedział między innymi dużą aktualizację dla Windows 10. Z racji, iż Xbox One również działa w oparciu o ten system, konsole także otrzymają szereg zmian.

Najważniejszą z nich będzie możliwość przekształcenia każdego egzemplarza w zestaw deweloperski, z linią komend i narzędziami potrzebnymi do efektywnego pisania i testowania kodu. Służyć będzie do tego specjalna aplikacja, w której użytkownik będzie mógł się przełączać pomiędzy zwykłym trybem oraz modułem deweloperskim.

Finalna wersja funkcji zadebiutuje latem, w ramach Anniversary Update i będzie jednorazowo kosztować 19 dolarów. Narzędzia deweloperskie można testować już teraz, dzięki programowi Xbox One Preview.

To jednak nie koniec nowości. Microsoft zapowiedział, że Cortana w końcu trafi na konsole. Wirtualna asystentka będzie pomocna podczas rozgrywki, jak również w trakcie przebywania w menu. Niestety funkcja ta oficjalnie nie jest dostępna w Polsce i nic nie zanosi się na to, aby miało się to zmienić.

Programiści pracują także nad dodaniem opcji odtwarzania muzyki w tle, dzięki czemu gracze będą mogli włączyć ulubione utwory np. podczas sesji w Forzę. Pojawi się również pełne wsparcie dla bibliotek DirectX 12, z których deweloperzy z pewnością zrobią użytek.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *