Kraj w którym prawie wszystkie komputery działają pod kontrolą Windows…

Windows to najpopularniejszy system operacyjny na świecie w odniesieniu do urządzeń desktopowych. Mimo wszystko w wielu krajach Microsoft ściera się z konkurencją w postaci Linuxa i OS X od Apple. Istnieje jednak państwo, w którym niemal wszystkie komputery działają pod kontrolą popularnych okienek.

Mowa o Iraku. Podczas gdy w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii Microsoft nie posiada monopolu, w Iraku aż 98% wszystkich komputerów działa na Windowsie. OS X to zaledwie 1% maszyn, a Linux posiada zaledwie 0,44% udziałów w rynku.

Najpopularniejszym Windowsem w Iraku jest oczywiście Windows 7. Zainstalowano go na około 81% wszystkich maszyn. Co ciekawe, na drugim miejscu znajduje się Windows 8.1 z 6,6-procentowym udziałem, a podium zamyka Windows 8 – 5,5% wszystkich komputerów. Wybitnie nisko znajduje się Windows XP – zaledwie 4,5%.

Zdaje się zatem, że Microsoft posiada monopol w Iraku, jednak amerykański gigant nie ma się z czego cieszyć. Wszystko przez fakt, że bardzo duża ilość komputerów działa pod kontrolą pirackiego oprogramowania. Według szacunków Business Software Alliance, może to być aż 86% wszystkich irackich urządzeń.

Źródło: Softpedia, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *