Microsoft blokuje 10 milionów e-maili na minutę

Chyba każdy użytkownik internetu, który choć raz korzystał z poczty elektronicznej, spotkał się ze spamem. Niechciane wiadomości dotyczą niemal wszystkiego – od oferty na parę letnich butów po zaproszenie na randkę w ciemno z nieznajomą. E-maile tego typu posiadają jeden wspólny mianownik – nikt nie chce tego czytać. I właśnie dlatego ze spamem aktywnie walczy Microsoft, blokując 10 milionów wiadomości na minutę.

Microsoft posiada w swojej ofercie między innymi serwis Outlook.com, w ramach którego możemy korzystać ze skrzynki pocztowej. Ogromna popularność tej usługi wiąże się z dużymi nakładami w walce ze spamem.

Amerykański gigant wypracował własny system filtrowania wiadomości, który sprawia, że do użytkowników trafia niewielka część spamu, który jest wysyłany niemal bez przerwy. Microsoft chwali się, że każdej minuty blokowanych jest aż 10 milionów takich wiadomości. Liczba ta robi wrażenie.

Jak podaje gigant z Redmond, spam wciąż ewoluuje, stając się coraz bardziej niebezpiecznym. W ostatnim czasie popularne są wiadomości podszywające się pod znane firmy, dzięki którym cyberprzestępcy próbują wykraść poufne dane użytkowników.

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *