Laptopy Lenovo bez darmowego upgrade’u do Windowsa 8

Osoby, które zakupiły w ostatnim czasie komputer przenośny z zainstalowanym systemem Microsoft Windows 7, będą mogły dokonać jego aktualizacji do najnowszej wersji na korzystnych warunkach – płacąc za niego zdecydowanie mniej niż w przypadku tradycyjnego zakupu. Zagraniczne media donoszą, że firma HP zdecydowała się na zwrot kosztów aktualizacji dla użytkowników. Drugi producent laptopów takiej promocji jednak nie przewiduje.

O sprawie donosi serwis Neowin. Jego redaktorzy skontaktowali się z przedstawicielami firmy Lenovo, która jest drugim co do wielkości dostawcą komputerów. Okazuje się, że firma nie planuje zwracać użytkownikom kosztów dokonania aktualizacji z Windowsa 7 do Windowsa 8. Nie wiadomo dlaczego Lenovo nie zdecydowało się na podjęcie walki ze swoim konkurentem na tym polu.

Nie da się ukryć, że premiera najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu będzie jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie IT w drugiej połowie bieżącego roku. Czas pokaże w jaki sposób producenci sprzętu będą próbować zachęcić użytkowników do kupna akurat ich produktów.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *