Samsung modyfikuje Windowsa 8. Dodaje odpowiednik Menu Start

Wciąż nie milkną echa usunięcia przez Microsoft przycisku Start w najnowszym wydaniu systemu operacyjnego Windows. Zaczynają powstawać już specjalne aplikacje zewnętrzne, które mają na celu chociażby częściowe przywrócenie tej funkcji. Okazuje się, że ktoś w Samsungu również jest zdania, że nowy system wymaga delikatnego liftingu, bowiem firma w swoich laptopach instalować zamierza specjalny dodatek, dzięki któremu uruchamianie aplikacji znów ma odbywać się na podobnych zasadach jak dotychczas.

Mowa tutaj o zapowiadanej przez Samsunga aplikacji S Launcher, której zasada działania i sam wygląd bardzo przypominają to, co znane jest użytkownikom komputerów Apple – systemowego Docka. Czyżby zatem szykował się nam kolejny pozew na linii Apple – Samsung? Takie rozwiązanie może się również nie spodobać Microsoftowi, który za wszelkę cenę chce zachęcić użytkowników do wypróbowania swojego nowego interfejsu.

Sami użytkownicy powinni być z takiego rozwiązania zadowoleni, bowiem dla wielu z nich zamiana Windowsa 7 na Windowsa 8 może się wiązać z kilkom frustrującymi sytuacjami, wywołanymi przez zupełnie nowy interfejs – Modern.

Źródło: Yahoo! News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *