Microsoft wypuszcza łatkę, która ma rozwiązać problem zrywającego się połączenia Wi-Fi w Windows 10

Windows 10 WiFi

Microsoft nareszcie wydał poprawkę, które ma zażegnać problem zrywającego się połączenia internetowego w systemie Windows 10. Problemy z połączeniem Wi-Fi pojawiały się przeważnie na komputerach osób, które zainstalowały Windows 10 May 2020 Update. Na brak łączności narzekało także nieco mniejsze grono korzystających z Windows 10 1909 oraz starszych wersji systemu z pobranymi najnowszymi poprawkami. Bug najpewniej związany był z widniejącym na pasku zadań NCSI (Network Connectivity Status Indicator), z którego użytek robi wiele aplikacji, w tym choćby Spotify. Pewne programy w efekcie błędu zawieszały się, inne przechodziły w tryb offline.

Co ciekawe, usterka objawiała się dwojako. U jednych następowało zupełne zerwanie połączenia z siecią, a u innych posłuszeństwa odmawiały tylko wybrane narzędzia.

Zrywające się połączenie internetowe – co zrobić?

W celu naprawy trwającego od trzech miesięcy zamieszania, Microsoft wydał aktualizację opcjonalną systemu Windows. Można ją pobrać przechodząc do Windows Update, a następnie klikając na napis “Wyświetl aktualizacje opcjonalne”. Poprawka figurowała będzie na liście “Inne aktualizacje” (rozwiń ją klikając na odnośnik) jako patch o nazwie:

2020-09 Podgląd aktualizacji skumulowanej dla systemu Windows 10 Version 2204 w przypadku systemów opartych na architekturze x64 (KB4577063)

Aktualizacje opcjonalne Windows 10
Aktualizacje opcjonalne Windows 10 / Źródło: Instalki.pl

Uwaga: by zainstalować łatkę potrzebujecie Windowsa 10 w wersji Build 19041.546.

Co zmienia poprawka?

Po zainstalowaniu aktualizacji Windows 10 zmieni parametr “EnableActiveProbing” w rejestrze systemowym na “1”, co powinno wyeliminować nieprawidłowości.

Microsoft dostarczy łatkę w sposób automatyczny na wszystkie komputery jeszcze w drugi wtorek tego miesiąca, przy okazji publikowania poprawek zbiorczych z okazji Patch Tuesday.

Źródło: Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *