Leap Motion – kontroluj Windowsa bez dotykania komputera

Windows 8 od samego początku projektowany był z myślą o urządzeniach dotykowych. Wiele komputerów nie posiada jednak takich funkcji i należy je obsługiwać standardowym rozwiązaniem – klawiaturą i myszką. Leap Motion to ciekawy projekt, który pozwala na sterowanie systemem, wykonując rękoma nieskomplikowane gesty.

Leap Motion jest w 99% zintegrowany z Windows 8 i pozwala na komfortowe korzystanie ze wszystkich funkcji systemu, co dokładnie widać na świeżo opublikowanym filmie promocyjnym. Drobny kontroler wykrywa ruchy użytkownika i przenosi je bezpośrednio na ekran. Z udostępnionych dotychczas materiałów wynika, iż opóźnienie jest znikome, co powinno się przełożyć na wysoki komfort i precyzję. Kontroler obsługuje również starszy system operacyjny – Windows 7.

Leap Motion będzie miał swoją premierę 22 lipca, jednakże już teraz można składać zamówienia wstępne. Cena urządzenia wynosi niecałe 80 dolarów, co jest sumą niewygórowaną, jak na możliwości tego gadżetu. Nie wiemy natomiast, czy Leap Motion trafi do sprzedaży na terenie Polski.

Źródło: Softpedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *