Xbox One: zaprezentowano nową konsolę Microsoftu

Xbox One to oficjalna nazwa nowej konsoli Microsoftu, która zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami została dziś pokazana światu na specjalnie zorganizowanej w tym celu konferencji. Z tej okazji postanowiliśmy zebrać najważniejsze informacje dotyczące zarówno sprzętu jak i zapowiedzianych gier.

Xbox One sprzedawany będzie w komplecie z nową generacją Kinecta oraz przemodelowanym joypadem podobnym do znanego z Xboxa 360 – tutaj na uwagę zasługuje zmodernizowany pad kierunkowy oraz gałki analogowe. Data premiery nastąpi jeszcze w tym roku, zaś więcej informacji w tej sprawie zostanie ujawnionych na tegorocznych targach E3. Konsola wyposażona będzie w 8 GB pamięci RAM oraz 500 GB dysk twardy. Zgodnie z oczekiwaniami pojawi się również napęd Blu-ray. Dokładną specyfikację prezentujemy na poniższym screenie.

XBOXOneStats

Szczególną uwagę poświęcono Kinectowi, który oprócz sterowania ruchem rąk, umożliwi intuicyjną kontrolę przy użyciu komend głosowych. W trakcie pierwszego uruchomienia kamera zapamięta nasz wygląd oraz głos, dzięki czemu możliwe będzie swobodne przechodzenie do gry, filmu, telewizji czy internetu za pomocą ruchu dłoni lub głosu. Tutaj możliwe będzie również wyświetlanie kilku funkcji jednocześnie dzięki technologii Snap Mode. Będziemy mogli przykładowo oglądać film i jednocześnie rozmawiać przy użyciu zintegrowanej aplikacji Skype lub błyskawicznie wyjść do menu konsoli poprzez zminimalizowanie gry i ponowny powrót do rozgrywki w ułamek sekundy. Ponadto nowy Kinect pozwoli nagrywać filmy w rozdzielczości 1080p, w 30 klatkach na sekundę.

Nie mogło przy tym zabraknąć zapowiedzi nadchodzących gier. Potwierdzono prace nad Forza Motorsport 5, kontynuacje sprawdzonych marek od Electronic Arts (FIFA 14, NBA Live, UFC, Madden) na nowym silniku EA Sports Ignite, Quantum Break – zupełnie nowy tytuł twórców Alana Wake’a oraz Call of Duty: Ghosts z ekskluzywnym DLC (czasowym) dla konsoli Microsoftu. Istotną zapowiedzią jest pojawienie się aż 15 unikalnych tytułów wyłącznie na Xbox One, z czego 8 to zupełnie nowe produkcje.

Pojawiła się również informacja, odnośnie zapowiadanej wcześniej integracji z chmurą, urządzeniami mobilnymi czy Xbox Smart Glass. Będziemy mogli nagrywać m.in. naszą rozgrywkę i wrzucać najciekawsze fragmenty do chmury. Otrzymamy ponadto rozbudowany system osiągnięć. Dobrą informacją jest integracja z kontem, którego używaliśmy w konsoli Xbox 360. Co więcej, pojawi się również serial na podstawie uniwersum gry Halo, za którego produkcję odpowiedzialny będzie Steven Spielberg. Wiadomo również o współpracy z ligą NFL, umożliwiająca nie tylko oglądanie transmisji, lecz także interakcję w postaci sprawdzania statystyk i innych ciekawostek dotyczących zawodników.

Więcej informacji na temat nowej konsoli zostanie odkrytych na targach E3. Wtedy również powinniśmy poznać dokładną datę premiery oraz cenę nowego urządzenia. A Wam jak podobała się dzisiejsza konferencja? Która zapowiedź zrobiła na Was większe wrażenie? PlayStation 4 czy Xbox One?

Źródło: INSTALKI.pl

5 thoughts on “Xbox One: zaprezentowano nową konsolę Microsoftu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *