Microsoft ponownie zmienia politykę – idzie na rękę twórcom gier niezależnych

Podczas oficjalnej prezentacji konsoli Xbox One w maju Microsoft zapowiedział, że każda gra będzie musiała być zaakceptowana przez wydawcę przed opublikowaniem w Xbox Live, co mocno godziło w interesy małych niezależnych studiów deweloperskich. W dniu dzisiejszym Marc Whitten poinformował, że jego firma po raz kolejny zmienia politykę o 180 stopni.

Według nowych zasad, każdy deweloper będzie mógł opublikować swoją grę na łamach Xbox Live bez specjalnej zgody wydawcy. Oczywiście tytuł musi przejść weryfikację Microsoftu, będzie ona jednak dotyczyć wyłącznie kwestii technicznych i zgodności z regulaminem. O całej reszcie, czyli cenie, dacie premiery itp. zadecyduje sam twórca.

Ponadto Marc Whitten powiedział, że każda konsola, która będzie dostępna w regularnej sprzedaży, może być przerobiona na wersję deweloperską, w celu testowania swoich tytułów, jednakże funkcja ta nie będzie dostępna podczas premiery i zostanie dodana w bliżej nieokreślonej przyszłości. Brzmi to naprawdę nieźle.

Niestety na szczegółowe informacje będziemy musieli poczekać jeszcze miesiąc. Microsoft podzieli się swoimi planami dotyczącymi wydawania gier niezależnych podczas targów Gamescom, które odbędą się w dniach 19-25 sierpnia.

Źródło: Kotaku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *