Xbox One: przestrzeń w chmurze bez limitów

W ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy garść nowych informacji o konsoli Xbox One, której polityka powoli zmierza w dobrym kierunku. Najnowsza zapowiedź powinna z kolei ucieszyć wszystkich miłośników przechowywania danych w chmurze.

Wiemy już, że XO będzie wyposażona w 500 GB dysk twardy. Biorąc jednak pod uwagę coraz większą pojemność nadchodzących tytułów, nie wydaje się to zbyt imponującą powierzchnią. Microsoft szybko uspokoił, że pojawi się wsparcie dla USB 3.0, zaś teraz dodatkowo wszystkie niezbędne dane będzie można gromadzić w chmurze. Firma z Redmond oficjalnie potwierdziła bowiem, że każdy użytkownik usługi Xbox Live będzie miał dostęp do nielimitowanej przestrzeni wirtualnego dysku. Co istotne to fakt, że aby korzystać z tej funkcji, nie trzeba posiadać subskrypcji na usługę Gold.

Zarówno kolekcja gier, profil gracza, achievementy, dodatkowe aplikacje, jak i nagrania z rozgrywki będzie można bez trudu zapisywać w chmurze, aby mieć do nich dostęp bez obaw o utratę zawartości. Informacja ta może mieć istotny wpływ na dotąd niezdecydowanych do zakupu graczy.

Źródło: Examiner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *