Xbox One: 500 GB dysku twardego nie można wymienić

Jak już wiadomo po wczorajszej konferencji, Xbox One otrzyma dysk o pojemności 500 GB. Biorąc pod uwagę nową jakość gier, a co się z tym wiąże, większą ilość danych potrzebnych na zmieszczenie jednego tytułu, nie wydaje się to imponującą pojemnością. Tym bardziej, że najnowszy model PlayStation 3 Super Slim również wyposażono w 500 GB. Pojawiły się zatem wątpliwości dotyczące możliwości wymiany na większy model.

Jak donosi serwis Engadget, Xbox One został tak skonstruowany, aby uniemożliwić użytkownikom dostęp do dysku twardego. Tym samym nie będzie możliwości wymiany na bardziej pojemny nośnik. Nie podano konkretnego wytłumaczenia tego rozwiązania, jednak można spodziewać się, że jest to część planu związanego z nowym zabezpieczeniem konsoli. Co zatem z hardkorowymi graczami, którzy lubią kolekcjonować gry na dysku?

Jak donoszą przedstawiciele Microsoftu rozwiązaniem na ograniczoną pojemność będzie wsparcie zapowiedzianego na konferencji USB 3.0. Co więcej, podpięcie dysku zewnętrznego umożliwi nie tylko magazynowanie gier i zapisu naszych dokonań, lecz także filmów które pobraliśmy z sieci i innych aplikacji. Z drugiej strony, zapewne z czasem pojawią się kolejne modele Xbox One wyposażone w większą przestrzeń dyskową, co jest w sumie standardem od poprzedniej generacji konsol.

Źródło: Engadget

One thought on “Xbox One: 500 GB dysku twardego nie można wymienić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *