Xbox One bez wstecznej kompatybilności gier z Xbox 360

Domysły analityków dotyczące braku wstecznej kompatybilności nie zostały do końca potwierdzone przy okazji prezentacji konsoli Xbox One. Potwierdzono możliwość transferu konta z Xboxa 360, wraz z listą dotychczasowych osiągnięć. Jak się okazuje, to tyle jeśli chodzi o support będącej wciąż na topie konsoli.

Przedstawiciel Microsoftu udzielił dokładnej odpowiedzi w tej sprawie serwisowi Engadget. “Zależy nam na ludziach, którzy zainwestowali w konsolę Xbox 360, dlatego w przyszłości będziemy nadal wspierać rynek, poprzez wypuszczanie nowych gier i aplikacji. Xbox One jest jednak stworzony do grania w zupełnie nową generację tytułów, które zaprojektowane są tak, aby w pełni korzystać z nowej architektury oraz możliwości oferowanych przez chmurę”.

Dlatego też ze względu na nową architekturę, nie będzie możliwości uruchomienia gier z Xboxa 360 na konsoli Xbox One. Dotyczy to zarówno gier wydawanych na płytach, jak również tytułów z Xbox Live Arcade. Biorąc pod uwagę dobrą sprzedaż konsol Xbox 360, wsparcie zapewne będzie miało miejsce jeszcze przez minimum rok od premiery. Z czasem jednak przesiadka na nowy sprzęt dla każdego miłośnika sprzętu Microsoftu stanie się koniecznością.

Źródło: Engadget

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *