Xbox One bez Kinecta nie zadziała

Wiemy już, że wraz z konsolą Xbox One w pudełku znajdzie się również urządzenie Kinect 2.0. Przy okazji ujawnionej informacji o pracach nad nową generacją Kinecta dla użytkowników PC, jeden z przedstawicieli potwierdził, że Kinect dla konsoli Xbox One będzie integralną częścią, bez której nie będziemy mogli w pełni sterować konsolą.

Informacji tej w dniu dzisiejszym udzielił Ben Kilgore dla serwisu Polygon, przy okazji wypowiedzi dotyczącej wersji dla PC. Już teraz pojawiają się kolejne wątpliwości związane z tą decyzją. Mamy bowiem po raz pierwszy do czynienia nie z jednym, a dwoma urządzeniami w komplecie. Nie wiadomo zatem w jaki sposób Microsoft rozwiąże sprawę funkcjonowania w przypadku, gdy tylko Kinect ulegnie awarii. Kolejne wątpliwości budzi szumnie zapowiadane wsparcie komendy głosowej.

W trakcie konferencji pojawiła się informacja, że urządzenie obsługiwać będzie języki w tych państwach, w których Microsoft oficjalnie promuje swoje produkty. Polska od pewnego czasu należy do tych krajów, jednak należy pamiętać, że do dziś sterowanie głosem (obecne również w konsoli Xbox 360) nie sprawuje się tak dobrze, jak pierwotnie zakładano w określonych krajach. Konferencja skupiła się głównie na rynku amerykańskim, jednak wątpliwości dotyczące pozostałych regionów mają zostać rozwiane przy okazji targów E3.

Źródło: Polygon

One thought on “Xbox One bez Kinecta nie zadziała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *