W drugim kwartale sprzedano 2,3 mln tabletów z Windows RT

Microsoft ściga konkurencję, skupiając się na urządzeniach napędzanych przez Windows 8/RT. Serwis Strategy Analytics opublikował raport, z którego jasno wynika, iż sprzedaż tabletów Microsoftów wciąż rośnie. Jednakże do odrobienia strat do najlepszych – Androida i iOS, jeszcze sporo brakuje.

Według informacji Microsoft sprzedał w drugim kwartale bieżącego roku aż 2,3 miliona tabletów napędzanych przez najnowszy system operacyjny firmy. Jest to wzrost o 2,1 mln w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku. Mimo wszystko przepaść pomiędzy sprzedażą tabletów z Windowsem a Androidem czy iOS jest ogromna. Urządzenia z systemem od Google sprzedały się w łącznej ilości 34,6 mln sztuk (18,5 mln w porównywalnym okresie ubiegłego roku), a Apple może się pochwalić wynikiem 14,6 mln.

Jako ciekawostkę można podać wyniki firmy Blackberry, która weszła na rynek tabletów praktycznie rok przed pojawieniem się Microsoftu. W drugim kwartale bieżącego roku sprzedała ona zaledwie 100 tysięcy urządzeń.

Źródło: Strategy Analytics

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *