Lenovo łączy siły z Microsoftem. REACHit i Cortana

Lenovo wraz z Microsoftem chcą zmienić sposób, w jaki użytkownicy będą wyszukiwać swoje pliki. Podczas konferencji Lenovo Tech World zaprezentowano ulepszoną wersję Cortany, która będzie potrafiła przeszukiwać pliki znajdujące się na urządzeniu, w chmurze, czy na innych gadżetach chińskiej firmy. Dzięki temu użytkownik otrzyma łatwy dostęp do wszystkich swoich plików.

Windows 10 będzie wyposażony w wirtualną asystentkę Cortanę, która w łatwy sposób umożliwi dostęp do wielu informacji. Lenovo dzięki technologii REACHit rozszerzy jej możliwości wyszukiwania. Cortana będzie mogła wyszukiwać pliki zarówno na dysku, jak i w różnych usługach opartych na chmurze. Możliwe będzie także wskazanie plików, które znajdują się np. na tablecie Lenovo.

Ciekawie prezentuje się sam sposób wyszukiwania danych. Użytkownik będzie mógł poprosić Cortanę, by ta odszukała mu prezentację, którą stworzył przesiadując w swojej ulubionej kawiarni. Asystentka będzie wyszukiwała pliki, analizując datę powstania, miejsce powstania, czy kilka innych charakterystycznych elementów – np. osoby znajdujące się na zdjęciu. Dzięki temu użytkownik nie będzie musiał znać nawet nazwy szukanego pliku.

Cortana i REACHit przeszukają także miejsca w chmurze – nie tylko te związane z Microsoftem. Oprócz OneDrive, obsługiwany będzie również dysk Google, Dropbox i Box.

Wspomniane funkcje będą dostępne wyłącznie na urządzeniach Lenovo opartych na systemie Windows 10. Poniżej znajduje się film prezentujący działania nowej technologii Microsoftu i Lenovo.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *