Microsoft odświeży gamepad dla Xbox One?

Pady od Xboxa od zawsze uważane były za jedne z lepszych kontrolerów dostępnych na rynku, choć niektórzy użytkownicy narzekają na zbyt dużą wagę. Microsoft zamierza już w czerwcu odświeżyć gamepad dedykowany konsoli Xbox One. Co takiego się zmieni?

Informacje są nieoficjalne, jednak pochodzą bezpośrednio od Microsoftu. Na stronie wsparcia technicznego Xbox One pojawił się rysunek, który prezentuje nową wersję wspomnianego pada. Dowiadujemy się również, że będzie ona dostępna w sprzedaży od czerwca 2015 roku. Można się zatem spodziewać, że pad zostanie zaprezentowany podczas targów E3.

Wprowadzonych przez Microsoft zmian nie można jednak postrzegać w kategorii rewolucyjnych. W rzeczywistości kształt pada się nie zmieni. Gigant z Redmond postanowił jednak dodać do niego klasyczne wyjście audio 3,5 mm, zlokalizowane z tyłu konstrukcji. Dzięki temu gracze będą mogli podłączyć zwykłe słuchawki ze standardowym wejściem.

Reszta nowych funkcji nowego pada jest nieznana. Pozostaje nam zatem czekać na oficjalną prezentację, prawdopodobnie podczas targów E3. O ile do tej w ogóle dojdzie.

Źródło: Eurogamer via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *