Letnia aktualizacja systemu Xbox One już dostępna

xbox one anniversary update
Microsoft już jutro powinien rozpocząć udostępnianie aktualizacji Anniversary Update dla komputerów z systemem Windows 10. Jak się okazuje, nieco wcześniej na swoje uaktualnienie załapali się posiadacze Xbox One.
Letnia aktualizacja dla konsoli Microsoftu została już udostępniona. Co takiego przynosi? Jedną z największych nowości jest wirtualna asystentka Cortana. Niestety obecnie jest ona dostępna wyłącznie dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Za pomocą Cortany użytkownik w szybki sposób uruchomi wybrane funkcje, wydając asystentce polecenia głosowe. W taki sposób stworzymy grupę, do której zaprosimy znajomych, podejrzymy w co grają inne osoby czy chociażby wyłączymy odtwarzanie muzyki w tle.

Odnośnie tego ostatniego – w Xbox One w końcu pojawiła się możliwość odtwarzania własnej muzyki podczas gry. Jedną z pierwszych aplikacji obsługujących tę funkcję jest Pandora.

Aktualizacja łączy również sklepy Xbox Store z Windows Store. Dzięki temu na konsoli można zainstalować szereg aplikacji, które obecnie dostępne były dla komputerów z systemem Windows 10. Z każdym dniem ilość dostępnych pozycji powinna wzrastać.

Połączenie sklepów to także gratka dla osób kupujących w nich gry. Niektóre tytuły po nabyciu np. na Xbox One będą dostępne do pobrania także na komputer z Windows 10 (i vice versa). W konkretnych przypadkach możliwa będzie nawet synchronizacja zapisanych stanów gry pomiędzy platformami.

Microsoft uwolnił także regiony, a to oznacza, że użytkownik może wybrać dowolny język interfejsu konsoli, niezależnie od swojej lokalizacji. Według niepotwierdzonych informacji właśnie w taki sposób można uruchomić Cortanę w Polsce (oczywiście w języku angielskim).

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *