Pewien trick wciąż pozwala zainstalować Windows 10 za darmo

windows 10 notebook

Microsoft zakończył w piątek promocję, w ramach której każdy użytkownik Windows 7 i Windows 8 mógł za darmo zainstalować system Windows 10. Osoby, które nie zdążyły przeprowadzić aktualizacji, a są zainteresowane Dziesiątką, teoretycznie muszą zakupić licencję.

W praktyce Microsoft pozostawił jednak furtkę, która umożliwia przeprowadzenie darmowej aktualizacji nawet teraz, gdy promocja nie jest już dostępna. Oficjalnie jest ona przeznaczona dla osób z dysfunkcjami, które korzystają z technologii pomocniczych w systemie.

Darmowe uaktualnienie może jednak przeprowadzić każdy. Wystarczy zapewnienie, że z takowych funkcji korzystamy. Co ważne, Microsoft w żaden sposób tego nie weryfikuje. Aby zatem skorzystać z aktualizacji, wystarczy przejść na tę stronę i nacisnąć przycisk „Uaktualnij teraz”.

Na nasz komputer pobrany zostanie specjalny instalator, który przygotuje system do procesu aktualizacji. Dzięki temu bez dodatkowych opłat zainstalujemy Windows 10. Oczywiście pod warunkiem, że nie przeszkadza nam skłamanie w kwestii technologii pomocniczych.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *