Liczba użytkowników IE9 rośnie, IE8 spada

Microsoft dzieli się statystykami dotyczącymi udziału najnowszej wersji przeglądarki Internet Explorer na świecie. Według danych Net Applications, udział IE9 wśród komputerów z Windows 7 w Stanach Zjednoczonych wzrósł do 36,2 %. Tymczasem, udział IE8 spadł już poniżej 30 %. Udziały innych przeglądarek, w tym Mozilla Firefox i Google Chrome utrzymują się na stałym poziomie poniżej 20 % każda.

Mimo iż kolejni użytkownicy przekonali się do najnowszej wersji Internet Explorer, Internet Explorer 8 jest w dalszym ciągu najczęściej używaną przeglądarką internetową na całym świecie. Jej udziały wynoszą obecnie 27,45 %. Google Chrome jest na miejscu drugim – 15,90 %, dalej IE 9 z udziałem 11,64 % i dopiero na czwartym miejscu Firefox (8,51%).

Wielu użytkowników w dalszym ciągu stosuje przeglądarki starej generacji, jak Internet Explorer 6 i 7. Net Applications wylicza udział IE6 na 7,93 % na całym świecie, podczas gdy udział IE7 wynosi 4,90 %.

Nie od dziś wiadomo, że Internet Explorer 6 jest ulubioną przeglądarką Dalekiego Wschodu. Wygląda na to, że trudno firmie Microsoft namówić Chińczyków lub Koreańczyków do aktualizacji oprogramowania. Zdecydowanie lepiej idzie firmie we własnej ojczyźnie: w Stanach Zjednoczonych udało się ograniczyć udział IE6 do poziomu poniżej 1 %.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *