Wyciekły informacje na temat Windows Phone 8

Windows Phone 8 to kolejna wersja mobilnego systemu operacyjnego Microsoftu. Do tej pory na jej temat niewiele było wiadomo, bowiem znajduje się ona w jednej z wcześniejszych faz procesu deweloperskiego. Do mediów wyciekła jednak treść nagrania wideo, które Joe Belfiore z zespołu odpowiedzialnego za system przygotował dla partnerów z firmy Nokia. Oto czego wkrótce możemy się spodziewać po systemie Microsoftu.

Windows Phone 8 ma być przede wszystkim dostosowany do pracy na urządzeniach wyposażonych w dwurdzeniowe procesory oraz ekrany o większej rozdzielczości. Ma się w nim pojawić również możliwość obsługi kart microSD, co będzie ogromnym plusem dla przyszłych nabywców telefonów z systemem Microsoftu. Brak takiej funkcji w obecnych modelach z Windows Phone 7 jest bardzo często wymieniany jako jednej z największych minusów tych rozwiązań. Windows Phone 8 ma również obsługiwać technologię NFC.

Jeżeli chodzi o zasadę działania samego systemu, zostanie on zintegrowany z elementami udostępnianymi programistom aplikacji dla desktopowego Windowsa 8. Ma to sprawić, że przeniesienie programu z komputera na telefon ma być banalnie proste. Poprawiona ma zostać także współpraca urządzenia z usługą Skydrive, która ma umożliwić synchronizację danych pomiędzy różnymi urządzeniami z Windows.

Źródło: pocketnow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *