Windows 8 jednak bez przycisku Start?

Do Internetu wyciekły zrzuty ekranowe z systemu Windows 8 build 8220. Jest to kompilacja bardzo bliska wersji Consumer Preview, która powinna być dostępna już niedługo. Pokazują one, że Microsoft może myśleć nad całkowitym porzuceniem przycisku Start, który stał się już nieodłączną częścią systemów Windows.

Przycisk Start, pozwalający na dostęp do zainstalowanych aplikacji oraz funkcji systemowych, zadebiutował w swojej pierwotnej formie w systemie Windows 95 blisko 15 lat temu. Najnowsze zrzuty ekranowe opublikowane na forum bbs.pcbeta.com pokazują, że w jednej z najnowszych kompilacji systemu Windows 8 postanowiono go całkowicie usunąć. Użytkownicy mogą jednak spać spokojnie. Brak fizycznego menu wcale nie musi oznaczać utrudnionego dostępu do listy aplikacji. Fizyczny przycisk Start może być zastąpiony przez tzw. aktywny narożnik, który pozwala na aktywację menu poprzez dotknięcie kursorem myszy np. lewego, dolnego rogu ekranu.

Rozwiązanie takie stosowane jest z powodzeniem w systemie Linux oraz Mac OS X. Czy przypadnie ono jednak do gustu użytkownikom Windowsa? Wydanie wersji Consumer Preview może być dobrą sposobnością do przetestowania reakcji użytkowników na taką zmianę.

Źródło: theverge.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *