Windows Phone Tango, Tango 2 i Apollo w 2012 roku

Zgodnie z najświeższymi doniesieniami, przed końcem tego roku powinniśmy zobaczyć trzy różne wydania Windows Phone. Najwięcej wiadomo o Tango, jednak w ciągu roku ma się ukazać druga wersja edycji Tango, a na jesień można się spodziewać Windows Phone Apollo.

Tango, ma zostać wydane w okresie marzec/kwiecień. Ta wersja systemu ma przynieść obsługę w 120 językach oraz wsparcie dla sprzętu z najniższej półki. W następnej kolejności zobaczymy Tango 2, które zostanie wydane na urządzeniach w połowie 2012 roku. W tej chwili nie podano jeszcze informacji na temat tego, co przyniesie nowy ekosystem.

Jesienią 2012 roku, Microsoft ma zamiar zaprezentować platformę Windows Phone 8 o nazwie kodowej Apollo. Jak podaje DigiTimes, na początku 2013 roku można się spodziewać wielu urządzeń z systemem WP8. Informacja łączy się ściśle z planami Nokii, która z pewnością zaprezentuje szerokie portfolio sprzętu z Windows Phone 8. Czy do gry włączą się także tacy producenci, jak HTC, LG, Samsung – trudno określić z pewnością.

Źródło: Softpedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *