Lista nowości, jakie pojawią się w Windows 10

Windows 10 Anniversary Update

Microsoft opublikował na swojej stronie rozpiskę funkcji, które w najbliższych miesiącach będą się pojawiać w Windows 10. Lista została przygotowana głównie z myślą o klientach biznesowych i korporacyjnych, by przekonać ich do przesiadki, jednak z gąszczu technicznego żargonu można również wyłowić funkcje, które przydadzą się zwykłym użytkownikom.

Większość nowości pojawi się w ramach Anniversary Update, czyli letniej aktualizacji systemu. Microsoft podkreśla przede wszystkim lepszą integrację smartfonów i komputerów. Urządzenia oparte na Windows Mobile i Androidzie będą w stanie odblokowywać oraz autoryzować aplikacje uruchamianie na komputerze.

Desktopowy system będzie natomiast można odblokować za pomocą „urządzeń dodatkowych”, takich jak np. opaska Microsoft Band 2.

Sporo nowości czeka również funkcję Continuum, która zamienia smartfon z Windows 10 w użyteczny komputer. Po podłączeniu do ekranu dotykowego użytkownik będzie mógł skorzystać z dotykowej obsługi. Pojawią się ponadto specjalne stacje dokujące, przywodzące na myśl notebooka.

Użytkownicy będą mogli strumieniować obraz z jednego komputera z systemem Windows na inny. Microsoft Edge otrzyma natomiast obsługę powiadomień z takich stron, jak Facebook. Funkcja będzie działać nawet w momencie, gdy przeglądarka będzie wyłączona.

Powiadomienia od Cortany będą się wyświetlać w centrum akcji, natomiast aplikacje Windows będzie można uruchamiać w trybie picture-in-picture (obraz w obrazie).

To oczywiście tylko plany Microsoftu na nadchodzące miesiące i mogą one jeszcze ulec zmianie. Amerykańska firma przygotowała sobie zresztą sekcję, gdzie wymienione będą anulowane projekty. Obecnie jest ona jednak pusta.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *