Malwarebytes zapewni wieczyste wsparcie dla Windows XP

Już za kilkanaście dni Windows XP zostanie oficjalnie porzucony przez Microsoft, przez co użytkownicy tego systemu będą bardziej narażeni na ataki ze strony hakerów. Z tego też względu wielu producentów oprogramowania antywirusowego zapowiedziało wydłużone wsparcie dla tej platformy. Niektórzy zapowiadają, że nigdy nie opuszczą użytkowników Windows XP.

Wśród tej grupy znalazła się między innymi firma Malwarebytes, specjalizująca się w oprogramowaniu antywirusowym. Producent twierdzi, że około 20% jego aktualnych użytkowników korzysta z Windows XP. Jest to zbyt duża grupa, aby mogła zostać porzucona.

Z tego też względu Malwarebytes zapowiedziało wieczyste wsparcie dla swoich aplikacji przeznaczonych na 12-letni system operacyjny. Założyciel firmy – Marcin Kleczyński wierzy, że taki ruch przysporzy oprogramowaniu nowych użytkowników, którzy będą poszukiwać ochrony swojego komputera.

Firma Malwarebytes posiada w swoim portfolio między innymi darmowe narzędzie służące do eliminowania złośliwego oprogramowania Malwarebytes Anti-Malware.

Źródło: Beta News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *