Mapy HERE nie dla użytkowników Windows Phone

HERE Maps to zestaw map, a także nawigacja samochodowa pierwotnie stworzona i rozwijana przez Nokię. Fińska firma zdecydowała się jednak sprzedać swoją usługę, a nowym nabywcą stało się konsorcjum motoryzacyjne, w skład którego wchodzi m.in. Audi AG, BMW i Daimler AG.

Aplikacja HERE Maps już jakiś czas temu zniknęła z Windows Store. Wtedy jednak wyjaśniano, że był to błąd techniczny, a mapy ostatecznie powróciły do sklepu Microsoftu. Tym jednak razem znikną z niego na dobre.

Przedstawiciele HERE Maps wyjaśnili na swojej stronie, że mapy znikną z Windows Store 29 marca 2016 roku. Po tym dniu pobranie nawigacji będzie niemożliwe, jednak osoby, które posiadają już zainstalowaną aplikację, będą mogły z niej korzystać do 30 czerwca bieżącego roku.

Warto zaznaczyć, że deweloperzy wycofują się z rozwoju wersji na Windows 10, sugerując korzystanie z systemowej nawigacji, która posiada wiele elementów zapożyczonych z HERE.

W przypadku smartfonów z Windows Phone 8 HERE Maps będą działać bez przeszkód, gdyż są one zakorzenione bezpośrednio w systemie. Programiści obiecują jednak wsparcie wyłącznie w przypadku wykrytych luk w zabezpieczeniach. Użytkownicy smartfonów z kafelkowym systemem nie otrzymają zatem nowych funkcji.

Źródło: HERE via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *