Masz Internet Explorer? Zagrasz za darmo w Assassin’s Creed Pirates

Microsoft robi co może, aby zaprezentować możliwości przeglądarki Internet Explorer w jak najlepszym świetle. Inna sprawa, że nie zawsze jest po myśli producenta, o czym świadczy choćby popularne stwierdzenie, że IE nadaje się wyłącznie do pobierania konkurencyjnych rozwiązań. Teraz firma z Redmond przy współpracy z Ubisoft stworzyła wersję demonstracyjną gry Assassin’s Creed Pirates, dostępnej za darmo na przeglądarkę Internet Explorer. Czyżby szykował się nowy trend na rynku?

Assassin’s Creed Pirates to prosta gierka, będąca wariacją jednej z mini-gier znanych z Assassin’s Creed IV: Black Flag. Zadanie gracza polega na sterowaniu okrętem po morzu w celu dopłynięcia do wyznaczonych celów. Przy okazji należy omijać miny i uważać na upływający czas. Do wyboru dostępne są 3 poziomy trudności oraz globalna tablica wyników dla hardkorowców. Inicjatywa, która wyszła od Microsoftu ma być dopiero początkiem tej formy zabawy. Firma z Redmond chce pokazać, że przeglądarka może być nie tylko narzędziem do przeglądania stron, lecz służyć jako centrum komunikacji pomiędzy graczami. Czas pokaże, w jakim kierunku rozwiną się gry przeglądarkowe tego typu.

Assassin’s Creed Pirates dostępne jest za darmo pod tym adresem. Warto dodać, że choć gra została dostosowana pod kątem Internet Explorer, to również można ją uruchomić za pośrednictwem innych przeglądarek – m.in. Chrome czy Firefox.

Źródło: Slashgear

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *