Masz notebooka Sony Vaio? Wstrzymaj się z instalacją Windows 10

W ubiegłym roku Sony sprzedało segment notebooków Vaio japońskiemu funduszowi inwestycyjnemu. Mimo wszystko firma jest zobowiązana do wsparcia technicznego dla urządzeń, które zostały wyprodukowane wcześniej. I właśnie dlatego Sony ostrzega użytkowników tych notebooków przed aktualizacją do Windows 10. Sterowniki nie są jeszcze gotowe.

Notebooki Sony, podobnie jak wszystkie inne, są objęte możliwością darmowej aktualizacji do Windows 10. Problem jednak w tym, że Sony przestrzega przed instalacją nowego systemu. Użytkownicy powinni się wstrzymać przynajmniej do października.

„Testujemy wspierane modele odnośnie aktualizacji do Windows 10 i dostarczymy szczegółowe informacje tak szybko, jak tylko się da. Planujemy wystosować specjalną informację wraz z odpowiednimi sterownikami i aplikacjami dla modeli z Windows 8 i Windows 8.1” – czytamy na stronie pomocy technicznej Sony.

Stosowne sterowniki w przypadku urządzeń Sony z preinstalowanym Windows 8.1 pojawią się w październiku. Notebooki, które były sprzedawane z preinstalowanym Windows 8 otrzymają aktualizację w listopadzie. Co ciekawe, Sony w ogóle nie podaje przedziałów czasowych dla notebooków z Windows 7. Nie wiadomo zatem, czy komputery te zostaną przygotowane do aktualizacji do Windows 10.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *