Druga aktualizacja zbiorcza dla Windows 10

Tydzień po wydaniu pierwszej aktualizacji zbiorczej dla systemu Windows 10 Microsoft udostępnia kolejną paczkę plików. Być może ma to związek z problemami, które poprzednia aktualizacja wywoływała u niektórych użytkowników. Skupiono się również na kwestiach bezpieczeństwa.

Microsoft nie wyjaśnia, czy najnowsza aktualizacja oznaczona numerem KB3081436 naprawia błędy, które występowały u niektórych użytkowników po zainstalowaniu poprzedniej paczki plików. Wiemy natomiast, że programiści skupili się również na kwestiach bezpieczeństwa. Dotyczą one przede wszystkim przeglądarek Microsoft Edge oraz Internet Explorer.

Czy zatem problemy z poprzednią aktualizacją, które powodowały nieskończoną pętlę restartów, zostały zażegnane? Możemy się tego wyłącznie domyślać. Microsoft nie wspomina o tym ani słowem.

Udostępniona aktualizacja ma charakter zbiorczy. Co to oznacza? Paczka zawiera również poprzednio wydane łatki, jednak jeżeli użytkownik zdążył je już zainstalować, pobrane zostaną wyłącznie nowe pliki.

To już druga łatka dla Windows 10, która została udostępniona w przeciągu dwóch tygodni. Obecnie nie wiadomo, czy jest to nowa polityka aktualizacji Microsoftu, czy może gigant z Redmond reaguje po prostu na zaistniałe problemy.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *