Windows 10 może zablokować pirackie kopie gier i programów

Od 1 sierpnia Microsoft wprowadził nowy regulamin swoich usług internetowych. Jeden z zapisów wyjaśnia, że amerykańska firma ma prawo zablokować używanie nieautoryzowanych gier i programów. Chodzi oczywiście o pirackie kopie oprogramowania.

Według nowych reguł Microsoftu, które obowiązują od 1 sierpnia, amerykańska firma może powstrzymać użytkowników przed korzystaniem z nieautoryzowanych urządzeń i pirackich gier. Zasadami objęte są takie usługi, jak Office 365, Outlook.com, Skype, OneDrive, Xbox Live, MSN i Bing.

To jednak nie wszystko. Nowy regulamin dotyczy również wszystkich usług, w których wykorzystywane jest konto Microsoftu. A taką możliwość daje między innymi Windows 10. Osoby, które zalogowały się zatem do swojego konta MS i nie korzystają z konta lokalnego, podlegają nowym zasadom i mogą doświadczyć pewnych niedogodności.

Akceptując nowe reguły (a robimy to logując się do naszego konta Microsoftu) wyrażamy zgodę na pobieranie aktualizacji oprogramowania oraz nowych ustawień, włączając w to usługi, które zablokują nam dostęp do nielegalnych gier i nieautoryzowanego sprzętu. O ile zapis z grami jest dość jasny – Microsoft zastrzega sobie prawo do zablokowania pirackich tytułów, tak nieautoryzowany sprzęt budzi pewne wątpliwości. Być może w ten sposób Microsoft chce pozostawić sobie furtkę do blokowania np. podrobionego kontrolera Xbox One.

Warto zaznaczyć, że zapisy te dotyczą wszystkich usług Microsoftu, nie tylko Windowsa 10. Mogą zatem zostać zastosowane np. w Xbox One.

Źródło: Instalki

1 thoughts on “Windows 10 może zablokować pirackie kopie gier i programów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *