Microsoft aktualizuje Xboxa 360

Konsole najnowszej generacji już od dłuższego czasu goszczą na rynku, a coraz więcej producentów zapomina o ich poprzednikach – PlayStation 3 i Xbox 360. Microsoft nie porzucił jednak wsparcia dla starszego urządzenia. Właśnie pojawiła się nowa aktualizacja systemu, która wprowadza sporo nowości.

Xbox 360 to stosunkowo stara konsola, jednak wciąż jest używana w wielu domach na całym świecie. Microsoft doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też przygotował nową aktualizację. Co się zmieniło?

Przede wszystkim użytkownicy otrzymali 2GB przestrzeni na dysku sieciowym. Mogą na nim przechowywać zapisane stany gry. Pojawił się również strumień aktywności, na którym wyświetlane są polubienia, komentarze i udostępnienia naszych znajomych. Użytkownicy mogą w tym miejscu publikować własne wpisy czy chociażby oglądać materiały z gier.

Posiadacze Xbox 360 mogą teraz podejrzeć, w co takiego grają ich znajomi. Dotyczy to nie tylko konsoli Xbox 360, ale również Xbox One, a nawet Windows 10. Microsoft zunifikował zatem swój ekosystem.

Nowy strumień aktywności xbox 360
Nowy strumień aktywności

W systemie konsoli pojawiły się nowe aplikacje, między innymi Groove Music znane z Windows 10 i Xbox One. Dzięki niej otrzymujemy dostęp do własnej kolekcji muzycznej, którą możemy teraz odtwarzać z poziomu Xbox 360.

Z mniejszych usprawnień warto wspomnieć o możliwości podłączenia się do sieci, która wymaga od nas zaakceptowania dodatkowego regulaminu. Takie połączenia często występują w hotelach i innych miejscach publicznych.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *