Microsoft Band 2 – nowa wersja opaski sportowej

Już ubiegłoroczna wersja Microsoft Band wywołała wokół siebie sporo szumu, a wiele osób twierdziło, że jest to najlepsza inteligentna opaska sportowa dostępna na rynku. Microsoft nie spoczywa jednak na laurach i podczas wczorajszej konferencji zaprezentował nową wersję. Czym tym razem zaskoczy nas Microsoft Band?

Nowa opaska Microsoftu nazywa się tak samo, jak ubiegłoroczna edycja – po prostu Band. Gadżet został jednak stworzony z lepszych materiałów i prezentuje się znacznie lepiej. Mamy tu między innymi zakrzywiony ekran OLED pokryty powłoką ochronną Gorilla Glass 3 i aluminiową obudowę.

Z opaską zintegrowana została wirtualna asystentka Cortana, która przypomni nam o zaplanowanych treningach i zmotywuje do aktywności. Urządzenie współpracuje ze wszystkimi popularnymi systemami operacyjnymi – Windows Phone, iOS oraz Android. Dzięki temu gadżet wyświetli nam powiadomienia z aplikacji czy umożliwi odczytanie otrzymanych wiadomości.

Najnowsza wersja opaski otrzymała barometr, który umożliwi obliczanie wysokości podczas wspinaczki czy chociażby liczenie ilości przebytych pięter. Nie zabrakło również pulsomierza, GPS-u, akcelerometru, żyroskopu, czujnika światła czy czujnika UV. Opaska potrafi mierzyć temperaturę ciała, liczbę spalonych kalorii, jakość snu itp. Wszystkie te informacje są zapisywane w aplikacji Microsoft Health.

Bateria zastosowana w opasce powinna wystarczyć na 48 godzin normalnego działania. W przypadku intensywnego korzystania czas ten może ulec zmianie.

Sugerowana cena Microsoft Band wynosi 249 dolarów.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *