Facebook pracuje nad dedykowanymi aplikacjami dla Windows 10

Microsoft przy okazji premiery Windows 10 zaprezentował zupełnie nowe podejście do aplikacji. Deweloperzy mogą bowiem tworzyć jedną wersję, która będzie kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami opartymi na Dziesiątce – komputerami PC, tabletami, a nawet smartfonami. Podczas wczorajszej konferencji ogłoszono, że nad takimi aplikacjami pracuje między innymi Facebook.

Microsoft przekonał Facebooka, że warto inwestować w Windows 10. Nie ulega wątpliwości, że przez gigantem z Redmond jeszcze długa droga do stworzenia jednolitego ekosystemu, jednak pomoc ekipy Marka Zuckerberga może się okazać zbawienna. Dzięki temu inni deweloperzy mogą się przekonać do tej platformy.

Mark Zuckerberg poinformował, że jego zespół pracuje nad pełnoprawnymi aplikacjami Facebooka, Messengera oraz Instagrama na Windows 10. Dzięki temu użytkownicy będą mogli z nich korzystać na komputerach, tabletach i smartfonach.

Obecnie nie wiadomo, kiedy dokładnie wspomniane aplikacje pojawią się w Windows Store. Cieszy jednak fakt, że tak duża firma, jak Facebook, nie ominie tym razem platformy Microsoftu. Warto zaznaczyć, ze do tej pory wsparcie dla Windows Phone było znikome. Przykładowo aplikacja Instagram nie była aktualizowana przez niemal dwa lata i nie oferuje nawet możliwości publikowania materiałów wideo. Z tego względu użytkownicy korzystają z nieoficjalnych zamienników. Być może w przypadku Windows 10 sytuacja ta ulegnie zmianie na lepsze.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *