Pod jakim względem Windows 10 jest lepszy od Windows 7?

Windows 7 jest jednym z najlepszych systemów operacyjnych Microsoftu. Właśnie dlatego jest zainstalowany na co drugim komputerze na całym świecie. Jak się jednak okazuje, pod pewnymi względami Windows 10 jest jeszcze lepszy.

Microsoft może być dumny ze swojego nowego systemu. W zaledwie dwa miesiące znalazł się na 6,6 % wszystkich komputerów na całym świecie. W analogicznym okresie po premierze Windows 7 był zainstalowany na 5,8% urządzeń.

Jak zatem widać, Windows 10 zarysowuje lekką przewagę nad Windows 7, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Jeżeli natomiast porównamy go do Windows 8, przewaga będzie drastyczna. W pierwszych dwóch miesiącach Windows 8 został bowiem zainstalowany na zaledwie 1,7% komputerów.

Oczywiście powyższe wyniki nie są do końca miarodajne, bowiem Windows 10 jest dystrybuowany za darmo dla wszystkich posiadaczy Windows 7 oraz Windows 8. Przesiadka na nowszy system nie wiązała się zatem z poniesieniem żadnych kosztów. Gdyby Microsoft pobierał opłaty, wynik ten z pewnością byłby nieco mniejszy.

Od 2009 roku Windows 7 zdołał przedrzeć się na ponad 50% wszystkich komputerów. Czy Windows 10 zdoła osiągnąć podobny wynik? Obecnie wszystko na to wskazuje, choć po pierwszym roku, gdy przestanie obowiązywać darmowa aktualizacja, szybkość adaptacji nowego systemu może nieco zmaleć.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *