Czy panel sterowania zostanie porzucony w Windows 10?

Od momentu pojawienia się Windows 8 nasz system operacyjny możemy konfigurować w dwóch miejscach – klasycznym Panelu sterowania oraz aplikacji Ustawienia. Takie rozwiązanie nie wszystkim przypadło jednak do gustu i wygląda na to, że gigant z Redmond postanowił pozbyć się problemu. Dni Panelu sterowania wydają się być policzone.

Gabe Aul, szef programu Windows Insider oraz starszy menedżer ds. programistycznych Brandon LeBlanc za pomocą Twittera poinformowali, że niebawem możemy mieć wyłącznie jedną aplikację do zarządzania naszym systemem operacyjnym. Ich zdaniem obecna sytuacja wymaga dublowania kodu, zwiększa złożoność konstrukcji systemu i zużywa więcej jego zasobów. Rozwiązaniem problemu jest więc pozostawienie tylko jednej aplikacji, a trudno wierzyć w to, że specjaliści z Microsoftu pozbędą się nowszych Ustawień.

Kiedy nastąpi ostateczny koniec Panelu sterowania? Trudno powiedzieć, ponieważ do tej pory nie wszystkie potrzebne opcje konfiguracji są dostępne w nowszej aplikacji. Wygląda więc na to, że łatka pozbywająca się starszego programu pojawi się dopiero wtedy gdy jego następca będzie w stanie zająć się wszystkimi zadaniami.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *