Microsoft Band, czyli inteligentna opaska sportowa

O urządzeniu noszonym od Microsoftu mówiło się już od dłuższego czasu. Gigant z Redmond w końcu zaprezentował swój produkt. Jest to opaska sportowa, która zbiera informacje na temat naszej aktywności i stanu zdrowia, a także wyświetla powiadomienia ze smartfona. Microsoft Band współpracuje ze wszystkimi popularnymi systemami.

Microsoft Band posiada niewielki 1,4-calowy ekran o rozdzielczości 310 x 102 pikseli, wyświetlając najważniejsze informacje na temat naszego zdrowia. Opaska przez 24 godziny na dobę mierzy nasz puls, liczy kroki, śledzi aktywność sportową, sprawdza jakość naszego snu (wraz z podaniem ilości przebudzeń) itp.

Gadżet posiada również szereg funkcji ułatwiających codzienne czynności. Opaska potrafi wyświetlać powiadomienia pochodzące ze sparowanego smartfona – np. otrzymane wiadomości e-mail. Pod tym względem urządzenie nie różni się zbytnio od popularnych ostatnio inteligentnych zegarków.

Microsoft Band 1
Microsoft Band współpracuje z trzema systemami

Microsoft Band to pierwsze urządzenie tego typu, które współpracuje ze wszystkimi popularnymi platformami – Windows Phone, iOS oraz Android. Największe możliwości zaoferuje w przypadku kafelkowego systemu, bowiem użytkownik może korzystać z wirtualnej asystentki Cortany, dyktując SMS-y czy zapisując wydarzenia w kalendarzu.

Microsoft Band 2
Microsoft Band

Wraz z opaską Microsoft udostępnił usługę Health. To za jej pomocą możemy śledzić naszą aktywność, analizować dane i układać specjalne programy treningowe. Microsoft Health zbiera informacje nie tylko z opaski, ale również innych posiadanych przez nas urządzeń – smartfonów, czy zegarków z Android Wear. Oprogramowanie współpracuje również z RunKeeper, MapMyFitness, MyFitnessPal i Jawbone. W przyszłości gigant z Redmond obiecuje integrację z większą ilością zewnętrznych serwisów.

Microsoft zapewnia, że opaska może działać nieprzerwanie przez 48 godzin. Urządzenie zostało wycenione na 199 dolarów. Aktualnie nie wiadomo, kiedy pojawi się na terenie Polski.

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *