Przesiadka na Windows 10 powinna być łatwa i przyjemna

Windows 10 w wersji testowej jest już dostępny na rynku i każdy zainteresowany może przetestować wszystkie nowości, jakie dotychczas Microsoft zaimplementował w swoim systemie. Wiele osób zastanawia się jednak, jak będzie wyglądać przesiadka z wcześniejszych Windowsów na Dziesiątkę. Microsoft zapewnia, że proces ten będzie uproszczony do granic możliwości.

Gigant z Redmond wyjaśnił, że migracja z Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1 będzie prosta, jak nigdy. Amerykańska firma udostępni narzędzie, które pozwoli przenieść wszystkie aplikacje, ustawienia niestandardowe itp., bezpośrednio do nowego systemu. Dzięki temu zaraz po aktualizacji będzie on gotowy do działania.

Microsoft stara się zapewnić jak największą kompatybilność pomiędzy Windows 7, Windows 8 i Windows 10. Dzięki temu większość programów i aplikacji powinna bezproblemowo działać w najnowszym systemie.

Funkcja przeniesienia wszystkich swoich danych i aplikacji zapowiada się szczególnie atrakcyjnie dla segmentu firmowego, gdzie migracja na nowy system wiąże się zazwyczaj z ponowną instalacją oprogramowania i odpowiednią konfiguracją poszczególnych elementów.

Oczywiście jednocześnie Microsoft nie rezygnuje z tradycyjnych metod instalacji nowego systemu. Użytkownik będzie mógł sformatować dysk i zainstalować „czystą” Dziesiątkę, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Windows 10 będzie posiadał podobne wymagania sprzętowe, jak Windows 7 i Windows 8.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *