Microsoft rozszerza współpracę z BMW

BMW serii 5

Microsoft poinformował o rozszerzeniu współpracy z BMW. W wyniku nowego projektu do samochodów niemieckiej firmy trafi komunikator Skype.

Mowa o biznesowej wersji aplikacji – Skype for Business. Pojawi się ona w pojazdach BMW serii 5 wyposażonych w system iDrive. Dzięki temu użytkownicy będą mogli przenieść swoje biznesowe rozmowy i „spotkania” bezpośrednio do samochodu.

System będzie wyświetlać powiadomienia o spotkaniach, pozwalając kierowcom na połączenie bez manualnego wpisywania numeru konferencji. Pojawi się też lepsza integracja z kalendarzem, kontaktami i listą zadań pochodzących z usługi Microsoft Exchange.

Skype BMW
Skype w samochodach marki BMW

Skype for Business dla BMW w pierwszej kolejności zostanie aktywowany we Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Później trafi do reszty świata.

BMW planuje również integrację swoich samochodów z wirtualną asystentką Cortaną. Dzięki temu kierowcy będą mogli skorzystać z jej funkcji za pomocą wbudowanego panelu, otrzymując tym samym powiadomienia, listę zadań, przypomnienia, wiadomości itp.

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *