Patch Tuesday – załatano 26 luk w zabezpieczeniach systemu

patch tuesday

W ostatnich miesiącach Microsoft nie miał szczęścia do zbiorczych aktualizacji wydawanych w ramach Patch Tuesday. Problemy zaraz po premierze sprawiały, że jedną paczkę łatek opóźniono o cały miesiąc.

Na szczęście najnowsza edycja Patch Tuesday przebiega bez problemów. Microsoft załatał w niej łącznie 54 luki w zabezpieczeniach swoich produktów, z czego 26 dotyczyło systemów Windows.

Aż 19 luk związanych z Windowsem oznaczono jako krytyczne. Wszystkie mogły doprowadzić do zdalnego wykonania kodu na komputerze ofiary. Szczególnie niebezpieczna była ta związana z atakiem na usługę Windows Search. Haker mógł wysłać za pomocą SMB specjalnie spreparowaną wiadomość, przejmując tym samym kontrolę nad urządzeniem.

Firma wyjaśnia, że dotychczas nie odnotowano ataków z wykorzystaniem wspomnianych luk. Warto jednak przeprowadzić aktualizację systemu, gdyż szczegóły na temat dziur są już dostępne w sieci i z pewnością ktoś pokusi się o ich wykorzystanie.

System Windows powinien zaktualizować się automatycznie. Alternatywnie należy udać się do Windows Update w celu sprawdzenia dostępności aktualizacji.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *