Microsoft chce obniżyć wpływy Windows XP do 10% przed zakończeniem wsparcia

Microsoft zapowiedział, że zakończy oficjalne wsparcie Windowsa XP 8 kwietnia 2014 roku. Według najnowszych raportów dostarczonych przez Net Applications, po ponad dwunastu latach od swojej premiery, system ten jest wciąż popularny, posiadając 37% wpływów wśród wszystkich komputerów na świecie. Gigant z Redmond zapowiedział, że chciałby do 8 kwietnia zredukować ten wynik do 10%.

Podczas konferencji WPC jeden z przedstawicieli Microsoftu – Erwin Visser, zapowiedział, że Microsoft stara się jak może, aby wyprzeć Windowsa XP ze strefy biznesowej przed datą ostatecznego zakończenia wsparcia tego systemu.

Osiągnięcie poziomu mniejszego niż wspomniane 10% jest zadaniem niezwykle ambitnym. Według obliczeń, aby zdążyć z tym do 8 kwietnia, codziennie należałoby przeprowadzać aktualizację 586 tysięcy komputerów do Windowsa 7 lub najnowszej Ósemki.

Nie oszukujmy się – zrealizowanie takiego zadania jest wręcz niemożliwe. Jednakże im mniej użytkowników pozostanie przy ponad 12-letnim systemie, tym lepiej dla ogólnego bezpieczeństwa. Według Microsoftu Windows XP jest bowiem 21 razy bardziej dziurawy, niż chociażby najnowsza Ósemka.

Źródło: ZDNet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *