Microsoft chce zunifikować Windows Store

Jeden, by wszystkimi rządzić… Microsoft najwyraźniej lubi twórczość Tolkiena, bowiem chce wprowadzić słynną mantrę w szeregi swojej firmy. Jak donosi The Verge, powołując się na własne źródła, Windows Store zostanie zunifikowany z Windows Phone Store i będzie oferował aplikacje z poziomu jednej platformy.

W Microsofcie odbyło się wewnętrzne spotkanie pracowników, podczas którego Terry Myerson przedstawił plany związane z Windows Store. W przyszłości (czyżby w Windows 9?) ma on stanowić jedną całość, niezależnie od platformy sprzętowej. Niestety nie zdradzono szczegółów na temat dokładnego wyglądu i zasad działania sklepu.

Można się jednak spodziewać, że Windows Store zostanie upodobniony do App Store, który w jednym miejscu oferuje aplikacje zarówno dla tabletów, jak i smartfonów od Apple. Zasada działania jest prosta – aplikacje przeznaczone na tablety nie uruchamiają się na telefonie, natomiast smartfonowe są odpowiednio skalowane, by można je było odpalić na iPadzie. Czy w podobnym kierunku pójdzie Microsoft? Tego aktualnie nie wiemy, jednak taka ewentualność wydaje się być najbardziej prawdopodobna.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *