Microsoft cofa poprawkę Windows wywołującą Blue Screen

Po licznych zgłoszeniach użytkowników systemu Windows, którzy zwracali uwagę na problemy z aktualizacją zabezpieczeń Microsoft 2823324 w ramach biuletynu zabezpieczeń MS13-036, wydawcy usunęli element z automatycznej aktualizacji dla systemu Windows 7, Vista, Windows Server 2008 i Windows 2008 R2.

Firma zaleca użytkownikom odinstalowanie poprawki. Poprawka zabezpieczeń dla sterownika NTFS, która pojawiła się wraz z comiesięczną aktualizacją w ramach Patch Tuesday wywołała w kilku przypadkach crash komputera – “STOP: c000021a {Fatal System Error}”, niebieski ekran śmierci, a w niektórych przypadkach powodowała uruchamianie narzędzia chkdsk podczas każdego rozruchu. Aktualizacja jest drugą w tym roku poprawką, którą Microsoft ściągnął z witryny Windows Update. Poprzednio problemy wiązały się z kompatybilnością.

Na stronie supportu, Microsoft twierdzi, że zaobserwowano także konflikt produktów antywirusowych Kaspersky, który został potwierdzony przez firmę Kaspersky. Błąd skutkuje pojawianiem się nieprawdziwej informacji, że licencja oprogramowania Kaspersky nie jest ważna. Problem ten dotyczy jednak portugalsko-języcznych wersji systemu.

Microsoft poinformował o rozpoczęciu badań i stara się poprawić tę aktualizację zabezpieczeń. Biuletyn z błędną łatką został oceniony jako “ważny” przez Microsoft, jednak łataną lukę oceniono jako “umiarkowane” ryzyko. Aby ją wykorzystać, atakujący musi uzyskać fizyczny dostęp do atakowanego systemu.

Źródło: Heise

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *